top of page

שאלות ותשובות

?איך זה נראה במציאות

במציאות ישנה קלינקה ובה שני כסאות נוחים אחד מול השני.

ההתרחשות היא בעצם שיחה בין שנינו העורכת כשעה מלאה. 

השיחה משולה פעמים רבות למדיטציה כאשר שנינו מתרגלים נוכחות ותשומות לב להתרחשות בהווה תוך כדי שיחה על חוויה אונטולוגית כזו או אחרת. ההתרחשות יכולה להיות מחשבתית כמו גם רגשית ופיזית/חישתית. 

כל אחד מהרבדים הנ"ל (האדם כיצור הוליסטי) בא לידי ביטוי בכל רגע נתון והיכולת להיות ערים לו, לתת לו מקום ו"לשבת" איתו זמן מה היא חלק מאוד משמעותי מהתהליך.

מדובר בעצם בתרגול טכניקה אותה המטופל יכול ליישם בכל רגע לאורך חייו וזוהי כמובן כוונת המשורר (להבדיל ממפגשים/סוגי טיפול בהם העבודה נעשית לשעה אחת בשבוע). 

אנחנו נפגשים פעם בשבוע, ביום ובשעה קבועים, לתקופה מסויימת. 

?כיצד אדע במי לבחור

זו שאלה מאוד חשובה ובמהותה סובייקטיבית כמובן.

הכימיה מאוד חשובה ואין לזלזל בה לכל אורך הדרך.

התהליך הוא בעצם יצירת מערכת יחסים של אמון, הקשבה וקרבה בין שני בני אדם ובתוך מערכת היחסים הזו יכול להתרחש תהליך מעמיק ומשחרר. 

ולענייננו: לדעתי ומנסיוני - חוות דעת של מכרים עליהם אתם סומכים יכולות מאוד לעזור במידה וחוו את השיטה ואת המטפל הספציפי כמובן שזה עדיף.

ניתן לקרוא חוות דעת נוספות שקיימות באתר או ברשת.

מעבר לכך, נכון לקרוא קצת חומרים אותם כתב, ולבדוק האם המילים, הרעיונות והדרך בה הם עולים על ה"דף" מדברים אליכם ומעניינים אתכם.

 

הדרך הטובה ביותר מן הסתם, היא ליצור קשר בדרך כלשהי ולשאול את השאלות שמטרידות ומעניינות אתכם וגם אפשר לבדוק אם יש איזשהו "קליק". 

ובסופו של דבר אין תחליף למפגש פנים אל פנים, להכיר את הקליניקה ואת המרחב, את הקצב ואת עצמכם בתוך הסיטואציה ולהחליט האם זה נכון ומדויק לכם או אם לא. וכמובן, להיות מאוד נאמנים לתחושות שלכם ובמידה וזה לא מרגיש כמו "זה" אז מותר ומאוד רצוי לנסות את הבא/ה בתור.

גם החיפוש, כמו שאר חוויותינו, הוא חלק מהתהליך כמובן.

?למי הדרך/שיטה הזו רלוונטית

הדרך הזו מיועדת לכל אדם. אין צורך בנסיון קודם בכל תחום, אין צורך בבעיה קריטית המחייבת פתרון או בכל משבר מסוג כלשהו.

הטיפול האינטגרטיבי מיועד לאנשים המעוניינים להכיר את עצמם פנימה על מסקנות היסוד, המנגנונים והדפוסים האוטומטיים שמנהלים את חייהם, ויותר מכך (וחשוב יותר אם תשאלו אותי) - מעוניינים להכיר טכניקה שתאפשר להם לשחרר ולהרפות ממה שאין בו כבר צורך. 

הדרך הזו לא מיועדת לאנשים שרוצים תוצאות "בחוץ" במינימום זמן.

ישנם אינספור אנשים שמאוד ערים לעצמם, לפתולוגיות, למנגנוני ההגנה השונים, להשפעת העבר המשפחתי על חייהם בהווה כיום, למה בדיוק מפעיל אותם כאשר בן/ת הזוג/הילד/הבוס מתנהלים כפי שהם מתנהלים (יוצאי הטיפולים הפסיכולוגיים/הסדנאות/האימונים או כאלה שניחנו בערות גבוהה) - ויחד עם זאת שום דבר לא משתנה. כאן בדיוק הדרך האינטרגרטיבית (גוף-נפש) באה לידי ביטוי. 

בדומה לתרגול הבודהיסטי (מדיטציה) השיטה מגיעה על מנת להבין ולתרגל כיצד לעקוף את האינטלקט המבין, המנתח והמפרש (כהרגלו בקודש) ולעבוד על מנגנוני ההימנעות וההשתוקקות שלנו לא רק דרך ה"אונה השמאלית" אלא גם דרך רבדים אחרים, שמאוד נגישים לנו ומשום מה "נותרו מאחור". 

ניתן לתרגל כיצד אפשר להרפות ממה שאנו מחזיקים בו כבר שנים ולחוות יותר ויותר חופש ושקט לאו דווקא מתוך הבנה וניתוח מעמיקים (לעיתים הם נחוצים) אלא פשוט מתוך היכולת "להישאר" בכל אותם מקומות מהם נמנענו בכל כוחנו לכל אורך הדרך. 

אם זה נשמע פשוט, קל ומהיר זה רחוק מהמציאות - הטכניקה הזו דורשת תרגול, נכונות, אמון ורצון עז להיות אנשים חופשיים בעולם. 

?כמה זמן צריך/נכון

התהליך בא לפרק ולשחרר מנגנונים, דפוסים ומסקנות שלקח לנו שנים ארוכות לבנות ולתחזק ויותר מכך גם לוודא שהן נכונות ושימושיות לנו בעולם הגדול, ולכן, אין הוא מהיר וחותך בבשר החי (וטוב שכך). 

יחד עם זאת הוא נמשך כל עוד שנינו מעוניינים שיימשך, לעיתים מדובר במספר חודשים ולעיתים במספר שנים כאשר המדד הוא פשוט - כל עוד ישנה תחושה שתהליך מיטיב ותומך בחייו של האדם והוא/היא אכן מרגישים את ההשפעה שלו על כל תחומי חייהם/ן, נכון להמשיך.  

Please reload

למי האימון מיועד

"...there will be an answer...

 

LET IT BE"

 

- john lenon

bottom of page